سیستم های جلوبندی و سیستم تعلیق آئودی باید به درستی کار کنند. زیرا نقش مهمی دارد در ادامه این مقاله در مورد نشانه های سیستم تعلیق جلوبندی آئودی و خرابی سیستم تعلیق جلوبندی صحبت خواهیم کرد. شامل نکاتی برای تعمیر سیستم تعلیق جلوبندیی آئودی شما می باشد

سیستم تعلیق جلوبندی آئودی چیست؟

قسمت پایین و جلوبندیی خودرو را جلوبندی می گویند. سیستم تعلیق جلوبندیی خودرو یکی از سیستم های مکانیکی است. برای تشخیص خرابی سیستم تعلیق بهتر است خودروی خود را به طور مرتب سرویس کنید.
اگر سیستم ترمز آئودی مشکل داشته باشد، خودرو متوقف می شود. اگر تعمیر این قطعه از آئودی خود را جدی نگیرید، می تواند آسیب زیادی به قسمت جلوبندی و سایر قسمت های خودرو وارد کند. در صورت آسیب دیدن قسمت جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو بهتر است در اسرع وقت آن را تعمیر کنید.

Audi ABS unit 1 1
سیستم تعمیر جلوبندی آئودی

از جمله کارکردهای این سیستم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1. سیستم تعلیق جلوبندی آئودی وظیفه توقف خودرو را بر عهده دارد.
2. کاهش لرزش خودرو هنگام رانندگی در سطوح ناهموار جاده
3. فنر جلوبندیی آئودی به عنوان ضربه گیر عمل می کند. این فنرها سایش و پارگی ناشی از گیربکس، جعبه فرمان و غیره را کاهش می دهند.
4. کیفیت سیستم تعلیق خودروهای آئودی به سیستم تعلیق این خودرو بستگی دارد. اگر سیستم تعلیق کیفیت بهتری داشته باشد، از رانندگی لذت بیشتری خواهید برد

سیستم تعلیق آئودی چیست؟

سیستم تعلیق آئودی را تعلیق فنری می نامند. هنگامی که خودرو بر روی سطوح ناهموار حرکت می کند، سیستم تعلیق اجازه نمی دهد لرزش به بدنه خودرو منتقل شود.

وظایف اصلی این سیستم:
1. لرزش و شوک دریافت کنید
2. افزایش عملکرد چرخ و ایجاد اصطکاک مناسب بین لاستیک ها و سطح جاده
3. کنترل آسان ماشین

بررسی علائم آسیب دیدگی جلوبندی و سیستم تعلیق خودروی آئودی

1. لرزش چرخ
2. وجود صداهای غیر معمول
3. انحراف ماشین آئودی
4. وجود آج های ناهموار روی لاستیک خودرو
5. در صورت آسیب دیدن سیستم تعلیق خودروهای آئودی، به عملکرد فنی سیستم تعلیق آسیب وارد می شود.
6. روغن ریخته شده روی قطعات سیستم تعلیق جلوبندی
7. کنترل ماشین در سر پیچ مشکل خواهد بود

ABS Audi 4 1
بررسی علائم خرابی جلوبندیبندی و تعلیق خودروی آئودی

تعمیرگاه های ویژه خدمات زیر را به مشتریان خود می دهند:

1. سیستم تعلیق خودروهای آئودی به دقت مورد بررسی و آزمایش قرار میگیرد.
2. پس از شناسایی قسمت آسیب دیده و مشکل اصلی، مکانیک بهترین روش را برای تعمیر آن قسمت از خودرو انتخاب می کند.
3. در صورت نیاز به تعویض قطعه، با قطعه اصلی باید تعویض شود. اگر تعمیرکار در تعویض قطعات جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو دقت نکند و یا قطعه تعویض شده تقلبی باشد، پس از مدتی خودرو دوباره دچار مشکلات و آسیب های جدی تری می شود.

و اما در آخر :

اگر می خواهید سیستم های جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو را به درستی تعمیر کنید، به شما توصیه می کنیم تعمیر این قطعات را به افرادی که تخصص لازم در این زمینه را ندارند سپرد. تعمیر سیستم تعلیق و سیستم تعلیق آئودی به صورت غیرحرفه ای می تواند مانع عملکرد خودرو شود. در نتیجه برای تعمیر این قطعات باید هزینه زیادی پرداخت کنید.