سانروف از چشمگیرترین امکانات خودروی بنز است . سانروف  نقش زیادی در زیبا سازی ظاهری این مدل خودرو دارد. دلیل اینکه برخی از افراد خودروی BENZ را برای خرید انتخاب می کنند این است که این خودرو دارای سانروف با طراحی زیبا و خاص است. با گذشت  زمان ممکن است سانروف BENZ نیز مانند سایر قطعات این خودرو دچار ایراداتی شود که تعمیر سانروف بنز بهتر است به تعمیرگاه های تخصصی سپرده شود .

نحوه تعمیر سانروف بنز

سانروف در طراحی خودروی بنز باعث شده است که این مدل خودرو منحصر به فرد به نظر برسد. شایان ذکر است که سانروف خودرو دارای ویژگی های زیادی است. اگر مایل هستید با علائم خرابی سانروف BENZ و نحوه تعمیر سانروف بنز آشنا شوید بهتر است این مطلب را تا انتها دنبال کنید .

تعمیرات سانروف BENZ
تعمیرات سانروف BENZ

بررسی مزایای سانروف خودرو BENZ

از مزایای سانروف BENZ می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. سانروف می تواند نور و هوای فضای اتاقک خودرو را تامین کند.
 2. سانروف چشم انداز زیبایی از آسمان را در اختیار شما قرار میگذارد .
 3. افزایش جذابیت ظاهری خودروی بنز
 4. افزایش کیفیت طراحی خودرو

نشانه های خرابی سانروف بنز

از نشانه های خرابی سانروف بنز می توان به موارد زیر اشاره کرد :

نشانه خرابی سانروف بنز
نشانه خرابی سانروف بنز

وجود نشتی در سانروف :

چنانچه هنگام بسته بودن سانروف بنز برف یا باران وارد خودرو می شود به احتمال زیاد سانروف دچار نشتی شده است. در این صورت به احتمال زیاد لاستیک پانل سانروف دچار آسیب دیدگی شده است.

 • شکستن شیشه سانروف :

در طراحی سانروف بنز از شیشه های نشکن استفاده می شود. در صورتی که شیشه سانروف شکسته بهتر است در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. در صورت شکستن شیشه سانروف باید شیشه نشکن و با کیفیتی جایگزین آن شود.

 • خرابی موتور سانروف :

اگر سانروف را نمی توانید به درستی جمع کنید احتمال اینکه موتور سانروف بنز دچار مشکل شده باشد زیاد است. در این صورت برای تعمیر سانروف بنز باید از تعمیرکاری ماهر و متخصص کمک بگیرید.

 • آسیب دیدگی کابل مخصوص سانروف :

اگر در زمان باز و بسته شدن سانروف صداهای عجیبی به گوش شما می رسد بدون شک کابل سانروف دچار خرابی و آسیب شده است.

 • بروز سروصدا از قسمت سانروف :

اگر از سانروف صداهایی ناهنجار به گوش شما می رسد بهتر است انتهای سانروف را روغن کاری نمایید. اگر با روغن کاری مشکل صدای سانروف حل نشد به احتمال زیاد شیشه سانروف همترازی خود را از دست داده است . در چنین شرایطی بهتر است برای تعمیر سانروف بنز به تعمیرگاه مراجعه کنید.

تعمیر سانروف خودروی بنز
تعمیر سانروف خودروی بنز

تعمیر سانروف بنز را کجا انجام دهیم ؟

اکثر ایراداتی که برای سانروف بنز پیش می آید به راحتی قابل تعمیر هستند. در صورتی که سانروف اتومبیل شما  خراب شده بهتر است در سریع ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. تعمیر نشدن سانروف ممکن است مشکلات جدی تری برای این بخش از خودروی بنز ایجاد میکند. در نتیجه هزینه تعمیر سانروف بنز بیشتر خواهد شد.

در صورتی که سانروف بنز باز شده باشد و شما نتوانید آن را ببندید امنیت خودرو به خطر می افتد. در صورت مشاهده این مشکل نیز باید در اسرع وقت به تعمیرگاهی معتبر و پیشرفته مراجعه کنید.

تعمیر سانروف بنز جزو کارهای تخصصی است که باید توسط افراد دوره دیده انجام گردد. در صورتی که اجزای مختلف سانروف نیاز به تعویض داشته باشد باید قطعه اصلی جایگزین آن شود.

نحوه تعمیر سانروف بنز
نحوه تعمیر سانروف بنز

هزینه تعمیرات سانروف بنر

 هزینه تعمیرات سانروف بنز با توجه به موارد زیر سنجیده می شود :

 1. نوع مشکل سانروف بنز
 2. نوع سانروف خودروی بنز
 3. تعویض یکی از اجزای سانروف
 4. اجرت تعمیرکار
 5. ابزار و تجهیزاتی که برای انجام تعمیرات سانروف benz مورد استفاده قرار می گیرند.

سخن آخر :

اگر مشکلی که برای  سانروف بنز پیش آمده جدی باشد برای تعمیر سانروف بنز باید مبلغ قابل توجهی پرداخت کنید. به همین دلیل بهتر است چنانچه هرگونه خرابی در این بخش از خودرو پیش آمد در سریع ترین زمان ممکن به تعمیرگاه مراجعه کنید. با تعمیر به موقع سانروف می توانید از ایجاد هزینه های اضافه جلوگیری کنید و در سریع ترین زمان ممکن مشکل خودروی خود را برطرف کنید.