این مطلب در مورد نحوه سیم کشی کامل خودروی فولکس واگن نیست در واقع توضیحی مختصر و اجمالی برای آشنایی بیشتر شما با سیستم سیمکشی و تعمیر سیستم برق فولکس واگن شما میباشد.

مشکلات برقی خودرو فولکس واگن

مشکلات استارت:
وقتی ماشین شما روشن نمی شود یا مجبور هستید چندین بار برای روشن کردن موتور تلاش کنید خسته کننده است. مشکل باتری مظنون اصلی است. با این حال، مشکلات دیگری وجود دارد که می تواند منجر به علائم مشابه شود. دینام یا استارت بد نیز می تواند باعث مشکلات راه اندازی شود.
پارک کردن با چراغ های جلو، سیستم موسیقی، یا لوازم جانبی دیگر خاموش شدن تصادفی برق شایع ترین علت تخلیه باتری است.
نقطه ضعف استفاده از باتری این است که شارژ نکردن باتری به اندازه کافی باعث تخلیه کند باتری شما می شود.

نور کم هنگام کارکرد موتور:
اگر به نظر می رسد که چراغ های جلو یا داشبورد هنگام رانندگی یا در سرعت های پایین خاموش می شوند، این نشان دهنده ایراد در تنظیم کننده ولتاژ یا دینام است. همچنین می تواند ناشی از باتری مرده باشد که در شارژ شدن مشکل دارد.

Volkswagen electricity 2 2
مشکلات برق خودرو فولکس واگن


آسیب به برخی از چراغ ها یا قطعات الکتریکی خودرو:
اگر چراغ ها یا لوازم جانبی روشن نمی شوند، دلایل واضحی مانند شل بودن سیم یا لامپ های کوتاه را بررسی کنید. اگر اینطور نباشد، ممکن است فیوز منفجر شود. شما به راحتی می توانید این را برطرف کنید. اطلاعات مربوط به تعویض فیوزها را می توانید در دفترچه راهنمای مالک خود بیابید. هر چیزی فراتر از این باید توسط مکانیک بررسی شود. این می تواند یک خطای سیم کشی در سیستم باشد.
اگر فیوز یا مجموعه فیوز به طور مکرر منفجر می شود، فوراً آن را بررسی کنید. ممکن است به طور تصادفی اتصال کوتاه، سیم کشی معیوب یا قطعه معیوب داشته باشید که آب زیادی وارد بدن شما می کند.
بوی سوختن پلاستیک:
اگر بوی عجیبی در خودرو به مشام می رسد جای نگرانی دارد. همیشه نمی توانید بگویید که چه چیزی می سوزد یا مشکل چقدر جدی است. اگر بوی پلاستیک در حال سوختن به مشام برسد، ممکن است مقداری سیم یا سیم در حال سوختن باشد. معمولا، سیم ها آنقدر داغ نیستند که عایق را بسوزانند یا به آن آسیب برسانند.
عملکرد نامنظم و صدای غیر معمول موتور:
با صدای موتور ماشین خود آشنا هستید. اگر در حین کار متوجه ضربه یا ضربه شدید شما اغلب با شمع ها مشکل دارید. ممکن است مشکل از سیستم الکتریکی خودرو باشد.
تشخیص زودهنگام و دقیق باعث صرفه جویی در هزینه و جلوگیری از گسترش مشکلات به اجزای بیشتر می شود.

با توجه به اینکه تعمیرات برق فولکس واگن باید به صورت تخصصی انجام شود بنابراین بهتر است در صورت مشاهده هر یک از نشانه های ذکر شده در خودرو در اسرع وقت به تعمیرکاری مجرب مراجعه کنید.

فیوز سوخته:
سیستم الکتریکی خودروی شما مانند خانه شما دارای مجموعه ای از فیوزها برای کنترل ویژگی های مختلف الکتریکی است. سوختن فیوز می تواند باعث از کار افتادن برخی از ویژگی های خودرو شما شود. ما می‌توانیم به راحتی فیوز را تعویض کنیم، اما اگر دچار مشکلات مکرر با سوختن فیوزها می‌شوید، ممکن است نشان‌ دهنده مشکل گسترده‌تری در سیستم الکتریکی باشد.

نحوه تعمیر برق فولکس واگن در تعمیرگاه های تخصصی و مدرن

برای عیب یابی سیستم برق فولکس واگن با دیاگ مراحل زیر انجام می شود:

1.ابتدا ابزار تشخیص به کامپیوتر و میکروکنترلرهای خودرو متصل می شود.
عیب یابی خودروهای فولکس واگن با استفاده از داده های ورودی و کدهای صادر شده انجام می شود. هر کدام از کدهای نشان داده شده نشان دهنده ایراد در خودروی فولکس واگن شما است.
2. یکی از مهم ترین نرم افزارهای مورد استفاده برای عیب یابی سیستم های برق رایج، نرم افزار ISTA می باشد. این نرم افزار برای عیب یابی سیم کشی و سیستم های برق خودرو استفاده می شود.
3. گاهی ممکن است چراغ خودرو مشکل داشته باشد، در این صورت باید چراغ ها را باز کرد و پایه اتصال و سیم آن ها را به دقت بررسی کرد. پس از تعمیر چراغ ها، می توان آنها را دوباره نصب کرد.دستگاه دیاگ می تواند ایرادهای مختلفی که در سیستم برقی خودرو ایجاد شده اند را شناسایی کند.

چنانچه سیستم برق خودروی فولکس واگن شما دچار نقص شده باشد بهتر است با مکانیک زبده در تعمیرگاهی پیشرفته برای تعمیر خودرویتان تماس بگیرید.

Volkswagen electricity 3 1
نحوه تعمیر برق فولکس واگن

حسن ختام کلام :

به عنوان کسی که بیش از نیمی از عمر خود را صرف شناسایی و حل عیوب سیستم الکترکی و برقی خودروهای فولکس واگن کرده است به شما پیشنهاد میدهم با توجه به هزینه های نسبتا بالای تعویض قطعات ،در صورت خرابی در خودرو سریعا به مرکز تعمیری مطمئن و مجهز با کادر فنی دوره دیده و با تجربه مراجعه کنید تا در اولین فرصت و با هزینه ای معقول ماشین عیب یابی و رفع عیب گردد.