امروزه خودروهای پورشه در سری های مختلف تولید می شوند. هر کدام از مدل های مختلف این خودرو ویژگی های خاص خود را دارند به همین دلیل اکثر افرادی که قصد خرید خودروی لوکس را دارند این مدل خودرو را برای خرید انتخاب می کنند. اگرچه این خودرو ساختار با کیفیتی دارد، اما برخی از قطعات آن مانند گیربکس، کیلومتر شمار و غیره ممکن است با گذشت زمان دچار مشکل شوند. اگر کیلومترشمار خودروی شما آسیب دیده است، بهتر است برای تعمیر کیلومترشمار پورشه به تعمیرگاه تخصصی خودرو پورشه مراجعه کنید.

بررسی تعمیر کیلومتر پورشه:

کیلومتر شمار پورشه و سایر خودروها زمانی شروع به کار می کند که خودرو در حال حرکت باشد. کیلومتر شمار وظیفه ثبت مسافت پیموده شده خودرو را بر عهده دارد. برای ساخت خودروهای قدیمی از کیلومترشمارهای مکانیکی استفاده می شد، اما با پیشرفت تکنولوژی، کیلومتر شمار الکترونیکی در خودروهای مدرن استفاده می شود. کیلومتر شمار الکترونیکی از یک سنسور برای ثبت فاصله استفاده می کند. تعمیر گیربکس پورشه و سایر خودروهای لوکس کمی سخت است، بنابراین بهتر است این قطعه توسط یک متخصص تعمیر شود

speedometr porsche 1
کیلومتر شمار پورشه

کیلومتر شمار پورشه چگونه کار می کند؟

کیلومتر شمار پورشه به صورت صفحه نمایش طراحی شده است. این صفحه تمام اطلاعات مربوط به خودرو مانند دور موتور، سرعت و غیره را نمایش داده و در حافظه خود ثبت می کند.

Bottom of Form

1. آسیب سنسور سرعت:
خرابی سنسور سرعت می تواند باعث ایجاد مشکل در سیستم کروز، تنظیم سوخت و سیستم سرعت خودرو پورشه شود.
2. خرابی ECU:
ECU که به عنوان کامپیوتر خودروی پورشه نیز شناخته می شود، وظیفه کنترل، کنترل و هماهنگی سیستم های خودرو را بر عهده دارد. اگر مسافت پیموده شده شما آسیب ببیند، در روند کاری این بخش مشکلاتی ایجاد می شود.
3. ایجاد مشکلات فیزیکی خودرو
در صورت آسیب دیدن کیلومتر شمار پورشه، ممکن است ارتباط سنسورهای این قطعه با سایر قسمت ها قطع شود.

speedometr porsche 4
دلایل خرابی کیلومتر شمار پورشه

علائم خرابی کیلومتر شمار پورشه

مهمترین نشانه های خرابی کیلومتر شمار پورشه:
1. روی صفحه ماشین صدا ایجاد کنید
2. صفحه را خاموش کنید
3. در پارامتر نمایش داده شده خطایی ایجاد کنید
4. کیلومتر شمار پورشه دارای خطای ارتباطی با سایر سیستم های خودرو است.
5. کیلومتر شمار پس از روشن شدن کار نمی کند و به آن هنگ می گویند.
6. کیلومتر شمار ممکن است مسافت پیموده شده را در صورت آسیب دیدن خودرو نشان ندهد. در این صورت، به اشتباه نشان می دهد که سطح عملکرد موتور بسیار بالا است

Porsche 911 Carrera RS 2.7 speedometer kmp and mph
تعمیر کیلومتر پورشه

برای تعمیر کیلومتر شمار پورشه به کجا مراجعه کنیم؟

اگر کیلومتر شمار پورشه آسیب دیده است، باید در اسرع وقت تعویض یا تعمیر شود. لطفا توجه داشته باشید که کیلومتر شمار پورشه باید توسط یک متخصص انجام شود. برای تعمیر این قسمت از خودرو مراحل زیر انجام می شود:
1. ابتدا باید کیلومتر شمار پورشه به دقت بررسی شود تا تعمیرکار عیب را تشخیص دهد.
2. اگر کیلومتر شمار آسیب جدی دیده باشد، باید تعویض شود.
3. اگر کیلومتر شمار قابل تعمیر باشد باید از روش تعمیر تعمیر مناسب استفاده کرد.
4. اگر کیلومترشمار به شدت آسیب دیده باشد، قسمت آسیب دیده در یک کارگاه متخصص در کیلومتر شمار اصلی تعویض می شود.

لازم به ذکر است برای تعمیر کیلومتر شمار پورشه باید به تعمیرگاه تخصصی و پیشرفته مراجعه کنید. اگر کیلومترشمار پورشه به درستی تعمیر نشود، بدون شک مشکلات آن به طور کامل حل نخواهد شد، بنابراین باید دوباره هزینه تعمیر این قطعه را پرداخت کنید. اگر کیلومترشمار به درستی تعمیر نشود، کیلومتر شمار نیز ممکن است آسیب جدی ببیند که در این صورت قطعه باید تعویض شود.

نتیجه:

در این مقاله با اصول تعمیر کیلومتر شمار پورشه آشنا شدید. امیدواریم مطالعه این مقاله مفید بوده باشد و با علائم خرابی و نحوه تعمیر کیلومترشمار پورشه آشنا شده باشید.